Originální bubenická show Tokhi & the Groove Army vychází z principů brazilské samby, ale v několika aspektech ji přesahuje. Skupina bubeníků používá nástroje typické pro slunnou Brazílii (surdo, caixa, caxixi, pandeiro, tamborim, ganza, timba atd.)…. Mimo klasických rytmů pro tzv. Samba baterria hraje i moderní beaty, inspirované například hip hopem, r´n´b, případně groovy a rytmy původem ze všech koutů světa.
Je to temperamentní bubenická show, která si diváky natolik podmaní, že se doslova poddají její nespoutané síle a nezdolné energii. Bubeníci je zaujmou osobitou choreografií a originálními kostýmy, obejdou se bez ozvučení, nebo pro ně není problém, aby se celá skupina vydala s nástroji na pochod.
Členové Groove Army jsou všestrannou záležitostí vhodnou na koncertní pódia, festivaly, netradičními hudebními prvky dodají osobitou atmosféru průvodům, V.I.P. party, openningům, přehlídkám a dalším akcím.
Vystoupení Groove Army lze kombinovat s DrumCirclem, workshopem, či seminářem, kde si nástroje sami vyzkoušíte! DrumCircle je formou SKUPINOVÉHO BUBNOVÁNÍ, kdy účastníci společně, pod vedením facilitátora, hrají na bubny či jiné perkusní nástroje. Jedná se o spontánní vyjádření jednotlivce ve spolupráci s ostatními, kde je dán důraz především na komunikaci. Groove Army hraje pod vedením zkušeného perkusionisty a bubeníka TOKHIHO.
Ukázka ZDE.
Seskupení GROOVE ARMY taky ohromilo porotu v pořadu Československo má TALENT - VIDEO
Nový projekt bubenického útvaru Groove Army - samotný Royal Squad, přesahuje několik hudebních žánrů a aspiruje tak spíše na audiovizuální show nadnárodního formátu, než na formu klasického koncertu. Leader Tokhi při tvorbě této show čerpal ze svých celoživotních zkušenosti z muziky a cest.
Ukázka ZDE.
Spolupráce s uznávaným houslistou Pavlem Šporclem - VIDEO.
Tokhi se hudbě aktivně věnuje už od dětství. Působí jako perkusionista (hráč na bicí nástroje) v řadě hudebních projektů. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa.
Skupinové bubnování je nejstarší formou rozvoje týmové spolupráce. Vzniklo už v době Mezopotámie, kdy jednotlivé kmeny společně bubnovaly při důležitých událostech, rozhodnutích a oslavách. Při takových setkáních bubny sloužily pro koncentraci, pozornost, ohleduplnost účastníků, souhře a společnému zážitku – ti tím rozvíjeli především schopnost naslouchat, stmelit kolektiv, uvolnit napětí, vzájemně se podporovat a věřit ostatním.
Buben, jako nástroj, je nejstarší nástroj lidské komunikace a můžeme o něm říci, že je to i nejstarší neurologický nástroj. Účinky zdravotního bubnování jsou dokázány mnoha neurologickými výzkumy, mezi hlavní výhody a systémy hodnocení patří synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry, vyplavení endorfinů, posílení imunitního systému, a uvolnění nahromaděného napětí v těle.
Metoda DrumCircle je forma skupinového bubnování, kdy bubnující společně, pod vedením facilitátora, hrají na bubny či jiné perkusní nástroje, které jsou snadno použitelné pro všechny věkové skupiny. Nejedná se však o výuku, nýbrž o spontánní vyjádření jedince ve spolupráci s ostatními v kolektivu, kde je dán vliv především na komunikaci a utužení vztahů ve skupině, nebo Vaši firmě.
Ukázka ZDE.